Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$plugin_name is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 24

Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$version is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 25
Koty, psy, a może... konie? Czy koń może stać się najlepszym przyjacielem człowieka? - Zwierzaki-domowe.pl
koń na wybiegu

Koty, psy, a może… konie? Czy koń może stać się najlepszym przyjacielem człowieka?

W wielu domach goszczą psy oraz koty. Ich właściciele z dumą mówią, że są to ich wierni przyjaciele, którzy towarzyszą im na każdym kroku. Fakt, powrót do domu, gdzie czeka czworonożny przyjaciel, zawsze napawa wielką radością. Jednak nie tylko psy i koty mogą być wiernymi przyjaciółmi. Są też konie, które w tej roli spisują się naprawdę doskonale. Konie to ufne i kochane zwierzęta, które również są w stanie doskonale zrozumieć wszystkie smutki i troski.

Jak dobrze Cię mieć!

Konie są w stanie nawiązać cudowną więź z człowiekiem. Nie brakuje osób sceptycznie podchodzących do tego tematu. Kto tak jednak uważa, nigdy nie miał szansy na to, aby z koniem nawiązać prawdziwą więź. A do tego nie potrzeba wiele. Nie trzeba może odwiedzać konia codziennie. Jeżeli stadnina znajduje się daleko, to nie ma ku temu okazji. Jednak podczas samych wizyt, okazując swoje zainteresowanie, przyjaźń, miłość, będzie w stanie wytworzyć się niezwykła więź.

Wystarczy tylko przytulić się do ufnej głowy zwierzęcia, aby móc na chwilę zapomnieć o problemach i troskach. Ten, kto ma szansę na to, aby codziennie odwiedzać swojego konia, ma nie lada szczęście. Ta więź stanie się jeszcze większa, dzięki czemu uda się zyskać jedynego w swoim rodzaju przyjaciela na dobre i na złe.

Nie tylko radość, ale także i obowiązki

Każda osoba, która posiada konia lub też przymierza się do jego posiadania, musi pamiętać o tym, że koń to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja. Pod ręką należy mieć nie tylko zgrzebło, szczotkę, ale także kopystki, które wykorzystuje się do oczyszczania kopyt konia. Po każdej jeździe, spacerze należy konia wyczyścić, aby na jego skórze i włosach nie pozostawały zanieczyszczenia.

Czytaj też:   Żywienie koni - jak powinno wyglądać?

Bardzo ważny jest także delikatny masaż w miejscach, gdzie siodło styka się ze skórą zwierzęcia. W ten bowiem sposób nie będą powstawały odparzenia, które mogłyby doprowadzić do pojawienia się boleśniejszych ran. Tych nie sposób tak łatwo zagoić, dlatego kilka minut należy poświęcić na wymasowanie konia.

Co daje jazda konna?

Jazda konna daje wiele korzyści. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale jest ona szczególnie zalecana osobom, które mają do czynienia z problemami emocjonalnymi. Jazda na koniu pomaga się zrelaksować. To także większa świadomość własnych ruchów, co w przyszłości także będzie można wykorzystać w życiu i w kontaktach z innymi osobami. To także nie lada wysiłek, który pomaga spalić nadmiar kalorii. Mimo że wciąż siedzi się na koniu, to ciało i tak musi wykonać nie lada pracę, aby móc utrzymać się w jednym miejscu, w stabilnej pozycji.

Konie stosowane są w hipoterapii? Jest to nowoczesna metoda terapii, która świetnie odnajduje się w przypadku mózgowego porażenia dziecięcego, chorób mięśni, wad postawy, opóźnień psychoruchowych czy cukrzycy. Poza tym to możliwość przebywania na świeżym powietrzu, co jest ważne dla osób, które często siedzą wiele godzin zamkniętych w pracy lub w szkołach.

Artykuł sponsorowanyPodobne Tematy: