Ile kosztuje zwalczanie pluskiew

Ile kosztuje zwalczanie pluskiew w Kielcach i okolicach? Jak wygląda cały proces? Sprawdzamy!

Pluskwy to duży problem, z którym naprawdę trudno sobie poradzić samodzielnie. Z tego powodu warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy DDD, posiadającej nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Czy trudno jest się pozbyć pluskiew? Ile kosztuje taki zabieg? Sprawdzamy!

Zwalczanie pluskiew w Kielcach i okolicach

Na wstępie wyjaśnijmy bardzo ważną kwestię – pluskwy zawsze osiedlają się w tych miejscach, w których mogą znaleźć ludzkich lub zwierzęcych żywicieli. Budynki lokatorskie, szpitale, wystawne wille, siłownie, pociągi lub pięciogwiazdkowe hotele – insektom jest wszystko jedno, gdzie mieszkają i składają jaja, o ile będą miały dostęp do świeżej krwi. I nie jest to tylko utrapienie mieszkańców Polski: Niemcy, Słowacy czy Francuzi zmagają się z tymi krwiopijcami równie często!

Poruszamy ten temat, gdyż w świadomości wielu osób wciąż pokutuje mit o tym, że jeśli ktoś zgłasza problem z pluskwami, to znaczy, że nie dba należycie o higienę i zachowanie czystości w swoim najbliższym otoczeniu. 

Właśnie przez takie opinie ludzie nie przyznają się do tego, że w ich domu czy firmie pojawiły się te insekty. W efekcie nie podejmują natychmiastowych działań w celu usunięcia szkodników, nie informują o pluskwach sąsiadów czy administracji budynku i nie wzywają specjalistów od dezynsekcji. Skutki? Pluskiew jest coraz więcej i jeszcze trudniej je wytępić, a to oznacza większe koszty.

Jak się pozbyć pluskiew?

Wynajęcie firmy DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja) to najlepszy sposób na definitywne rozprawienie się z tymi insektami. Jeśli interesuje nas zwalczanie pluskiew w Kielcach oraz okolicznych gminach, warto sprawdzić ofertę pod tym adresem: https://patronpest.pl/oferta/zwalczanie-pluskiew-kielce-i-okolice/

Przeszkoleni fachowcy przeprowadzą szczegółową inspekcję lokalu i pomogą określić miejsca, w których zagnieździły się szkodniki. Zaproponują też najlepszy sposób na ich wyeliminowanie (np. poprzez wykorzystanie metod termicznych), a następnie przeprowadzą cały proces i sprawdzą osiągnięte efekty. 

W celu wyeliminowania zarówno larw jak i dorosłych osobników przeprowadza się zazwyczaj trzy zabiegi dezynsekcji. Likwidacja pluskiew przez firmę DDD to koszt około 1000 – 1300 złotych. Każde zlecenie jest wyceniane indywidualnie.

Oczywiście istnieje możliwość skutecznego pozbycia się szkodników na własną rękę np. przy użyciu specjalnych środków chemicznych, musimy jednak mieć świadomość, że takie działania mogą się okazać nieskuteczne. Bez specjalistycznej wiedzy, doboru odpowiednich preparatów oraz sprzętu i zabezpieczeń tępienie pluskiew jest po prostu bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe.

Próby pozbycia się tych szkodników wymagają cierpliwości, czasu oraz inwestycji w specjalistyczne preparaty do zwalczania insektów dostępnych w sklepach, co i tak nie gwarantuje nam zażegnania problemu. Zatrudnienie profesjonalistów od dezynsekcji generuje pewne koszty, daje jednak największe szanse na rozprawienie się z pluskwami bez ryzyka narażenia zdrowia ludzi i zwierząt.Podobne Tematy:

Czytaj też:   Jaki prezent na święta dla miłośnika zwierząt? Zobacz propozycje EMPIKu