Czy chomiki mogą jeść rzeżuchę

Czy chomiki mogą jeść rzeżuchę?

Jeśli zastanawiałeś się: “Czy chomiki mogą jeść rzeżuchę?”, nie jesteś sam. To warzywo jest uważane za toksyczne dla chomików ze względu na zawartość glukozynolanów, które mogą hamować wchłanianie jodu i powodować zaburzenia pracy serca. Być może widziałeś zdjęcia kolorowych kwiatów i roślin w ogrodach swoich przyjaciół, ale nie są one odpowiednie dla twoich zwierząt.

Unikaj podawania chomikom gotowanych warzyw

Chomiki powinny być karmione różnymi warzywami. Niektóre z nich to kabaczek, marchewka, pasternak i cykoria. Nie powinieneś jednak podawać im gotowanych warzyw, bakłażana, surowych ziemniaków czy cebuli. Mogą też być uczulone na niektóre warzywa. Poniżej wymienione są najlepsze warzywa, którymi możesz karmić swojego chomika. Powinieneś też wiedzieć, jak je odpowiednio przygotować.

Wśród warzyw, które możesz bez obaw podawać swojemu chomikowi wymienić możemy: marchew, brokuł, ogórek, paprykę czy pomidora. 

Uważaj natomiast na migdały są niebezpieczne dla chomików. Migdały mogą powodować wady rozwojowe u płodu. Migdały mogą też być toksyczne dla wątroby twojego chomika. Unikaj podawania chomikowi gotowanych warzyw. Orzeszki ziemne nie są dobre dla zdrowia twojego chomika i należy ich unikać. Zarówno migdały, jak i orzeszki ziemne są dobre dla Twojego zdrowia, ale zdrowie Twojego chomika na tym ucierpi.

Unikaj podawania chomikom cebuli

Zdrowy rozsądek przy karmieniu chomika to najlepszy sposób, by uniknąć zatrucia zwierzęcia. O ile niektóre pokarmy, takie jak nasiona i zwykłe przysmaki, są w porządku, to jedzenie ze stołu jest generalnie zakazane. Staraj się karmić je małymi porcjami, a nie łyżkami, żeby uniknąć ukrycia toksyn w jedzeniu. Powinieneś także unikać podawania im cebuli w proszku, która jest znana z wywoływania złych skutków u chomików.

Innym popularnym pokarmem, którego nie należy podawać chomikom, jest seler. Seler jest znany z tego, że chomiki mogą się nim zadławić, więc pamiętaj, żeby kroić go na małe kawałki. Z kolei awokado zawiera toksynę zwaną persyną, która jest toksyczna dla małych zwierząt. Wreszcie, nie podawaj chomikom cebuli, która często występuje w sałatkach i sosach.

Unikaj podawania chomikom kopru włoskiego

Koper włoski jest warzywem o wielu zaletach zdrowotnych, ale nie powinien być podawany chomikom. Zawiera duże ilości cukru i kwasu, dlatego najlepiej podawać go bez nasion i innych części rośliny. Co więcej, koper włoski ma silny zapach i powinien być podawany z umiarem. Dodatkowo nie powinno się podawać kopru włoskiego chomikom, które przyjmują leki.Koper włoski nie jest toksyczny dla chomików. Wręcz przeciwnie, jest świetnym źródłem witamin i minerałów.  Podawany jednak powinien być z umiarem. Chomikom nie należy podawać surowego mięsa ani ryb, ponieważ są one bardzo podatne na bakterie gnilne i kultury pleśni. Można jednak suplementować białko podając gotowanego kurczaka bez przypraw i soli oraz ugotowane białko jajka kurzego. suszone zioła, które mogą być bezpiecznie podawane chomikom. Możesz spróbować podawać im suszone zioła i posypywać nimi ich pokarm lub wysypywać je na ściółkę – chomik ma wówczas mnóstwo zabawy..

Chomiki – czy mogą jeść ogórki?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, karmiąc chomika ogórkami, jest to, że jest on doskonałym sposobem na nawodnienie chomika. . Ogórki są uważane za pokarm niskokaloryczny i dlatego nie wpłyną negatywnie na wagę zwierzęcia. Ogórki mogą być podawane w małych ilościach, więc wystarczy kilka plasterków tygodniowo. Mniejsze chomiki powinny dostawać tylko małą porcję ogórka.

Skórka ogórka nie jest trująca dla chomików, ale nadmierne spożycie może spowodować biegunkę lub wodnisty stolec. Ogórki zawierają błonnik, który pomaga w płynnym wypróżnianiu, dlatego powinny być podawane w małych porcjach. Jeśli po spożyciu ogórka u twojego chomika wystąpi biegunka lub gorączka, powinieneś zabrać go do weterynarza. W rzadkich przypadkach może on być uczulony na ogórki. Objawy alergii pokarmowej to gorączka, senność i biegunka.Podobne Tematy:

Czytaj też:   Czy chomiki mogą jeść rzodkiewkę?