Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$plugin_name is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 24

Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$version is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 25
Czy chomiki mogą jeść bób? - Zwierzaki-domowe.pl
Czy chomiki mogą jeść bób

Czy chomiki mogą jeść bób?

Możesz się zastanawiać, czy twój chomik może jeść bób oraz inne warzywa. Być może słyszałeś też o podawaniu chomikowi suszonych larw mącznika lub cukinii. Chociaż te pokarmy mogą nie być odpowiednie dla Twojego chomika, są odpowiednie dla innych zwierząt domowych. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz podawać swojemu chomikowi bób, czytaj dalej. Oto kilka wskazówek:

Czy chomiki mogą jeść zielony bób?

Możesz karmić chomika bobem, jeśli wiesz, czego szukać. Zielony bób występuje w postaci świeżej, konserwowej i suszonej i jest dostępny przez cały rok w większości sklepów spożywczych. Chociaż wiele odmian jest bezpiecznych dla chomików, wprowadzanie ich do diety powinno odbywać się stopniowo. Zacznij od podawania chomikowi małych ilości tych warzyw raz na kilka dni. Następnie przez kilka dni wprowadzaj codziennie małe ilości zielonej fasolki jako przysmak. Jeśli zauważysz, że twój chomik nie reaguje dobrze na ten pokarm, zrezygnuj na rzecz innych, bezpiecznych warzyw.

Wśród wielu składników odżywczych zawartych w bobie, jest on bogaty w wapń. Wapń jest niezbędnym minerałem dla chomików, ponieważ pomaga dbać o zdrowie kości i wspiera sprawne krzepnięcie krwi. Witamina B6 jest kolejnym składnikiem bobu, który pomaga w jak najlepszym funkcjonowaniu układu nerwowego chomików. Będą też zadowolone z tego smacznego przysmaku. Ostatecznie bób a to dobry wybór dla chomików, ponieważ jest niskokaloryczna i bogata w mikroelementy.

Czy chomiki mogą jeść ciasteczka Oreo?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy mogą podzielić się z chomikiem swoimi słodyczami. Nie jest to jednak dobry pomysł. Chomiki powinny unikać jedzenia wszystkiego, co zawiera dużo czekolady lub cukru, dlatego najlepiej jest ograniczyć spożycie smakołyków wyłącznie do zdrowej żywności. Nie powinieneś też podawać chomikowi czekolady ani kofeiny, bo to tylko zaszkodzi jego układowi pokarmowemu. Zamiast tego staraj się podawać chomikowi świeże owoce i warzywa.

Chomikom nie wolno jeść ciasteczek czekoladowych, ale mogą jeść nasiona słonecznika. Ziarna słonecznika są bogatym źródłem witamin, minerałów i zdrowych tłuszczów. Zawierają też antyoksydanty, a chomiki mogą czerpać korzyści z tłuszczów i witamin w nich zawartych. Możesz podawać słonecznik w łupinkach lub łuskany. Pod żadnym pozorem nie podawaj jednak nasion prażonych, solonych lub z innymi dodatkami smakowymi.

 Czy chomiki mogą jeść suchą karmę?

Czytaj też:   Czy chomiki mogą jeść trawę?

Niektóre komercyjne suche karmy dla chomików zawierają barwniki i dodatki, które sprawiają, że choć karma wygląda atrakcyjnie nie jest odpowiednio zbilansowana oraz zdrowa dla chomika. Dobra karma powinna zawierać nieprzetworzone ziarna różnych zbóż, suszone warzywa oraz źródło białka np. w postaci larw. Odpowiednia mieszanka pokarmowa dla chomika powinna zawierać 18% białka, 6% tłuszczu i 8% błonnika. Zawartość białka w dobrej mieszance pokarmowej dla chomików powinna być zmniejszona do 18%, kiedy osiągną one dorosłość. Staraj się też podawać chomikowi pokarm z dużą zawartością błonnika.

Świeże owoce i warzywa są również bezpieczne dla chomików, jeśli jedzą je z umiarem. Chociaż nie powinieneś podawać chomikom dużych ilości świeżych owoców i warzyw, powinieneś zadbać o to, by co dzień otrzymywały choć kawałeczek świeżego pożywienia. Warzywa są bogate w goitrogeny i błonnik. Świeże owoce i warzywa nigdy nie powinny być pozostawione na długo bez opieki..

Czy chomiki mogą jeść suszone larwy mącznika?

Chomiki uwielbiają suszone larwy mącznika. Robaki zawierają białko i tłuszcz i chomiki mogą je jeść w każdej postaci, także w formie suszonej. Jednak niektóre chomiki mogą być uczulone na główkę robaka, dlatego powinieneś kupować larwy, które są ich pozbawione. Robaki są suche i można je przechowywać do wykorzystania w razie potrzeby. Zazwyczaj wystarczy dodać jedną, dwie larwy dziennie do porcji karmy.

Chomiki mogą bezpiecznie jeść larwy mącznika, jeśli są karmione nimi z umiarem. Jednak żywe mączniki mogą być niebezpieczne dla chomików, ponieważ mogą je ugryźć. Lepiej postawić na suszone przysmaki. Poza tym, pamiętaj, że zbyt duża ilość białka może powodować u chomika otyłość. Dlatego ważne jest, by podawać chomikowi larwy mącznika z umiarem.Podobne Tematy: