york u psiego fryzjera groomera

Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów – zadbaj o sierść swojego pupila

Strzyżenie sierści to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakim muszą być poddawane niektóre rasy psów. Strzyżenie zwierząt nie jest łatwe, wymaga wprawy, cierpliwości i odpowiedniego sprzętu. Niektórzy właściciele, chcąc oszczędzić zwierzętom stresu, sami podejmują się strzyżenia, inni korzystają z profesjonalnych gabinetów. W jednym i drugim wypadku niezbędna jest profesjonalna maszyna do strzyżenia psów.

Dostępne rodzaje maszynek do strzyżenia psów

Dobra maszynka dla psa zapewni zwierzęciu nie tylko ładne cięcie, ale również zadba o piękną i łatwą do pielęgnacji sierść. Na rynku można znaleźć różnego typu maszynki, zarówno uniwersalne, jak i dostosowane do rasy czy typu sierści. Inne urządzenia będą odpowiednie dla strzyżenia miękkiej sierści, a inne dla ras okrytych włosem. Dostępne są maszynki do sierści falowanej, prostej i dwuwarstwowej. Maszynki mogą być zasilane akumulatorem lub sieciowo. To drugie rozwiązanie pozwala na nieprzerwaną pracę, bez obawy o rozładownie urządzenia, ale umożliwia strzyżenie psów tylko tam, gdzie jest możliwość podłączenia do prądu. Bezprzewodowa maszynka dla psa jest wygodna, pozwala na pracę w dowolnym miejscu, ale trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu baterii. Dobrym wyborem są maszynki do strzyżenia zwierząt z najnowszą technologią baterii lub z dwoma akumulatorami. Praktycznym rozwiązaniem są urządzania sieciowo-akumulatorowe, które łączą zalety obu rozwiązań. Profesjonalna maszynka elektryczna to dobre rozwiązanie do salonu groomerskiego, gdzie psich klientów nie brakuje. Do strzyżenia psa można również używać nożyczek. Nadają się przede wszystkim do obcinania sierści psów długowłosych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając maszynkę do strzyżenia sierści?

Wybór maszynek do strzyżenia psów jest bardzo duży. Wybierając urządzenia, warto zwrócić na materiał, z którego wykonana jest głowica i ostrze. Dobrym wyborem jest głowica z tytanu, która jest niezwykle trwała, pozwala na dokładne strzyżenie. Ostrze powinno być wykonane z ceramiki lub stali nierdzewnej, dzięki temu nie będzie wymagało ostrzenia. Warto wybrać maszynkę z funkcją regulacji długości cięcia, pozwalającą na nadanie fryzurze odpowiedniego kształtu. Maszynka powinna być lekka i poręczna, musi wygodnie leżeć w dłoni i nie wpływać negatywnie na komfort pracy. Plusem są dodatkowe akcesoria, poprawiające funkcjonalność i komfort maszynek. Jest to m.in. szczoteczka do usuwania zanieczyszczeń, nożyczki czy olej do konserwacji ostrzy.

Czytaj też:   Różnice między akwarium słodkowodnym a morskim

Maszynka do strzyżenia to urządzenie, które powinien mieć każdy posiadacz długowłosego psa, który chce w warunkach domowych, wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Warto kupić urządzenie wysokiej jakości, sprawdzonych producentów, dzięki któremu pupil będzie miał piękną, zdrową sierść.

Podobne Tematy: