Legowisko z wikliny

Legowisko z wikliny dla psa lub kota – czy to dobry pomysł?

Wybierając legowisko dla naszego domowego pupila, chcemy, aby było ono nie tylko wygodne, dobrze wyglądało, ale przede wszystkim było łatwe w utrzymaniu czystości. Wszystkie legowiska wyposażone są w wygodne poduchy, które są zarówno ciepłe, jak i przewiewne. Co sprawia, że legowiska z wikliny są tak chodliwym produktem?

Wiklinowe legowisko dla kota

Koty wybierają sobie do spania miejsce suche i przede wszystkim ciepłe. Jeśli szukamy dla niego wiklinowego legowiska, to strzałem w dziesiątkę będzie kosz, który będzie nie tylko wygodny i przytulny, ale łatwo jest go również przestawić w inne miejsce. Wybierając jeden z nich, należy dobrać go do wielkości kota, ponieważ denko powinno być od niego większe o około 10 cm. Kosze i budy dla kotów z takimi dodatkami jak drapaki i legowiska są wytrzymałym i trwałym produktem, któremu kocie pazury nie są straszne.

Wiklinowe legowisko dla psa

Nie tylko koty wybierają sobie do odpoczynku miejsce suche, ciepłe i wygodne. Nasze psy również zasługują na to, co najlepsze. Wszystkie legowiska wykonane z tego materiału dobiera się do wielkości psa, jak również poduchę, która się w nim znajduje. Na rynku znajdziemy je w postaci koszy, legowisk i bud. Wszystkie wykonane są z najwyższej jakości wikliny i ze szczególną starannością, tak by pies nie mógł się skaleczyć źle zabezpieczonymi końcówkami.

Jak czyścić legowisko dla zwierząt z wikliny?

Oczywiste jest, że zwierzęta, nawet te najczyściejsze, które całe dnie spędzają w domu, brudzą swoje legowiska. Pozostają na nich nie tylko piasek, resztki jedzenia, ale i sierść. Dlatego też tak ważne jest dokładne i regularne czyszczenie ich legowiska. Jeśli decydujemy się na te wykonane z materiału, jakim jest wiklina, to zadanie to jest znacznie ułatwione.

Samo legowisko należy myć wilgotną szmatką zamoczoną w roztworze wody i octu i dokładnie wysuszyć. Przed tym jednak powinniśmy je dokładne odkurzyć z kurzu i sierści.  Jeśli chodzi o poduchy, które dołączone są do zestawu to można bezpiecznie prac je w pralce. Informacje o temperaturze prania i wirowaniu znajdziemy na metce załączonej od producenta, dzięki czemu posłuży nam ona długi czas.

Czytaj też:   Zwiększ widoczność sklepu dla zwierzaków dzięki pozycjonowaniu! 

Jak pozbyć się zapachu z legowiska wiklinowego?

Czyszczenie legowiska z wikliny dla psa i kota to nie tylko odkurzenie, umycie i upranie wkładu. Często właściciele pupili zastanawiają się, w jaki sposób pozbyć się z miejsca ich wypoczynku brzydkiego zapachu. Na rynku znajdziemy specjalne środki w sprayu, na przykład neutralizator zapachu, który działa szybko, ale również długo. Jeśli nawet poducha ulegnie z czasem zniszczeniu, to wystarczy wymienić ją na nową, dopasowując rozmiarem do legowiska, którego nie musimy zmieniać. Oznacza to, że koszty, które musimy ponieść podczas wymiany, są znacznie niższe.

Legowiska z wikliny – czy to dobry pomysł?

Owszem! Legowisko wykonane z wikliny jest nie tylko bardzo praktyczne, ale również trwałe i odporne na kocie pazury. Dzięki bogatej różnorodności na rynku możemy wybrać nie tylko wygodne, ale również stylowe miejsca do spania dla ukochanego pupila. Numerem jeden są obecnie wiklinowe kosze w formie budy, które wyglądają bardzo oryginalnie i wpasują się w każdy rodzaj wnętrza w naszych domach.

Plusem legowisk wykonanych z wikliny jest również łatwość w czyszczeniu. Nie ulegają zniszczeniom podczas prania, są bardzo odporne i wytrzymałe. Można myć je wodą z octem, nie ma konieczności kupowania specjalnych, nie rzadko drogich preparatów. Poza tym, jeśli ulegną zniszczeniom spowodowanym wilgocią lub promieniami słonecznymi, to możemy odnowić je sami, dokładnie myjąc i susząc. Legowisko dla pupila można również odświeżyć za pomocą malowania zwykłą farbą do drewna lub lakierem. Nie są one szkodliwe dla zwierząt, jeśli po pomalowaniu dokładnie je wysuszymy.

Aby cieszyć się funkcjonalnością legowiska z wikliny, powinniśmy regularnie je odkurzać, myć i wietrzyć, a poduchy prać. Dzięki temu nie będzie ono utrzymywało brzydkiego zapachu, a w jego zakamarkach nie będzie zbierał się kurz i inne wniesione do niego przez zwierzę zabrudzenia.

Artykuł powstał we współpracy z Swiat-wikliny.pl.Podobne Tematy: