Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$plugin_name is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 24

Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$version is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 25
Legowisko dla kota – sprawdź, jak wybrać najlepsze! - Zwierzaki-domowe.pl
śpiący na legowisku kot

Legowisko dla kota – sprawdź, jak wybrać najlepsze!

Koty śpią 12–16 godzin dziennie, a kocięta drzemią jeszcze dłużej. Nic więc dziwnego, że odpowiednie legowisko jest tak istotne. Zastanawiasz się, jak stworzyć miejsce, w którym Twój pupil poczuje się bezpiecznie i wygodnie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Jak wybrać legowisko dla kota?

Chociaż koty lubią wylegiwać się na kanapie, łóżku, fotelu czy parapecie, warto im zapewnić odpowiednie miejsce do spania. Legowisko dla kota pozwoli mu wyspać się i odpocząć. Pamiętaj, żeby postawić je tam, gdzie Twój ulubieniec najchętniej spędza czas. 

Posłania dla kotów dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego na pewno znajdziesz takie, które spodoba się Twojemu pupilowi. Jeśli zwierzę lubi patrzeć przez okno, możesz zainwestować w specjalne legowisko na parapet. Płaskie posłanie pozwala kotu wygodnie usiąść i obserwować, co dzieje się za oknem. Zastanawiasz się, co wybrać dla kota spędzającego czas na kaloryferze? Poszukaj miękkiego posłania, które można zawiesić na grzejniku. 

Szukasz posłania dla mruczka, który lubi wylegiwać się na fotelu, kanapie lub krześle? Zafunduj mu mięciutkie, proste poduszki. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujesz je do wystroju.

Ciepłe i przytulne posłania dla kotów

Budki dla kotów szybko zdobyły popularność wśród kociarzy, pozwalają bowiem stworzyć bezpieczny azyl. Zwierzęta mogą w nich nie tylko spokojnie wypoczywać, lecz także bawić się i chować. Poza tym niewielka, zamknięta przestrzeń szybko nagrzewa się od ciała kota, dlatego pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Budki zazwyczaj wykonane są z miękkiego materiału. Jeśli natomiast wybierzesz produkt drewniany, pamiętaj, żeby umieścić w nim kocyk lub poduszkę. 

W sklepach zoologicznych znajdziesz też legowiska kokony z filcu lub wełny. Wspomniane posłania mają okrągłe wejście, dzięki czemu kot może łatwo do niego wejść. Niezależnie od tego, czy wybierzesz budkę, czy legowisko kokon, ustaw je w zacisznym miejscu. Dzięki temu Twój pupil będzie mógł spokojnie się wyspać.

Czytaj też:   Gdzie kupić dobrą karmę dla kota w Siedlcach?

Dużą popularnością cieszą się ładne i wytrzymałe kosze wiklinowe. Można je posłać miękkim kocem, poduszką lub materace, aby zapewnić zwierzęciu większą wygodę. Kosz wiklinowy z pewnością spodoba się kotu, który lubi mieć oparcie za plecami. W razie potrzeby można go łatwo przenieść. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że prawdziwa wiklina jest mało odporna na zarysowania i ścieranie.

Legowisko dla kota – czym kierować się przy wyborze?

Zastanawiasz się, jakie posłanie podarować swojemu ulubieńcowi? Pamiętaj, że wcale nie musisz ograniczać się do jednego produktu. Koty chętnie odpoczywają w różnych miejscach, dlatego warto wybrać kilka rozwiązań. Idealne legowisko powinno być dopasowane do wielkości zwierzęcia. Nie może być zbyt małe, w przeciwnym razie kot nie będzie mógł wygodnie odpocząć. Z drugiej stronie nie należy wybierać zbyt dużego legowiska, ponieważ nie zapewni mu poczucia bezpieczeństwa. 

Zwróć też uwagę na kwestie higieniczne. Upewnij się, że posłanie jest wyściełane wytrzymałym materiałem, który w razie potrzeby można łatwo wyczyścić. Pamiętaj, żeby ustawić je w odpowiednim miejscu, w przeciwnym razie Twój ulubieniec nie będzie chciał z niego korzystać.

Podobne Tematy: