pies w legowisku

Jak wybrać idealne legowisko dla swojego psa?

Dla swojego pupila każdy z nas poszukuje tego, co najlepsze. Oczywiście jak najdokładniej podchodzimy do kwestii wyboru legowiska dla psa, które będzie służyło naszemu ulubieńcowi za miejscem do snu i wypoczynku. Z tego artykułu dowiesz się tego, czy istnieją idealne łóżka dla psów, a jeżeli tak – gdzie je można znaleźć. Przedstawimy także charakterystyki legowiska, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb i budowy ciała Twojego pupila.

Czy istnieje idealne łóżko dla psa?

Nie istnieje jedno legowisko dla psa, które będzie równie dobre dla każdego zwierzaka, ponieważ każdy pies jest inny i ma różne potrzeby, jak i preferencje. Są zwierzęta, które śpią wyłącznie w łóżkach swoich właścicieli, są takie, które preferują spanie po prostu na podłodze. Jednak zdecydowanie dla dobrego regenerującego snu nasze pieski potrzebują własnego bezpiecznego, wygodnego i dokładnie zaprojektowanego miejsca. Jest tak samo ważne, jak dobre jedzenie, ponieważ czworonogi spędzają w łóżku około 18-19 godzin dziennie, czyli większą część swojego życia.

Dobrej jakości legowisko dla psa powinno spełniać takie kryteria:

  • Wykonanie z ekologicznych, nie powodujących alergii materiałów, a jednocześnie łatwych do wyczyszczenia;
  • Posiadanie miękkiego wypełnienia, które jednocześnie dobrze utrzymuje wagę zwierzaka;
  • Posiadanie pokrowca, który od czasu do czasu można wyprać w pralce;
  • Najlepiej, by było w kolorze, na którym sierść zwierzaka będzie praktycznie niewidoczna;
  • Ochrona zwierzęcia przed przeciągami.

Jak wybrać legowisko dla swojego psa?

Ustaliliśmy wcześniej, że wybierając łóżko dla psa przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego potrzeby i preferencje. Podstawowym kryterium będzie wielkość legowiska: psy potrzebują wygodnego miejsca wypoczynku, czyli legowiska, w którym będą mieć wystarczającą ilość miejsca do swobodnego poruszania się.

Czytaj też:   Jakimi produktami może zostać poczęstowany pies?

Aby idealnie dopasować rozmiar legowiska dla psa, należy zmierzyć odległość od czubka głowy do nasady ogona, a do wyniku dodać około 20-30 cm, aby zapewnić swobodę ruchów. Trzeba pamiętać, że ta zasada dotyczy nie tylko dorosłych psów, ale także szczeniąt! Kupienie zbyt dużego legowiska może sprawić, że pies nie będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo, z kolei zbyt małe nie zapewni mu wystarczającej wygody. Jeśli posiadasz więcej niż jednego psa, ważne jest, aby legowisko było wystarczająco duże, by mogło pomieścić oba zwierzaki.

Gdzie kupić legowisko dla psa?

Wybrać najlepsze legowisko dla swojego czworonożnego przyjaciela można przechodząc pod link https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Legowiska-160.html. Na stronie tego dużego zoologicznego supermarketu można znaleźć zarówno malutkie śliczne łóżeczka dla delikatnych chichuachua, jak i ogromne posłania dla psów ras olbrzymich. W ofercie sklepu nie zabrakło produktów ortopedycznych, dzięki którym można zapewnić nie tylko komfortowy, ale i zdrowy sen każdemu psu.

W Unizoo można kupić legowiska dla psów o różnych kształtach – kwadratowe, okrągłe lub prostokątne, wykonane z miękkiego pluszu, materiału jeansowego lub innego, odpornego na zadrapania, których psiak może dokonać swoimi pazurkami. Ponadto każdy klient ma możliwość wyboru pomiędzy produktami w różnych kolorach. Jeśli natomiast dokonanie wyboru jest z jakiegoś powodu skomplikowane, istnieje możliwość skontaktowania się z managerami, którzy pomogą w podjęciu decyzji.

Dodatkowy atut to znajdowanie się w ofercie posłań chłodzących, które idealnie sprawdzą się w letnie upały, a także futrzanych łóżeczek, ciepłych i przytulnych, na których pieski uwielbiają spać jesienią i w zimie.Podobne Tematy: