Czy chomiki robią zapasy na zimę

Czy chomiki robią zapasy na zimę?

Jeśli zastanawiasz się, czy twoje chomiki robią zapasy na zimę, musisz wiedzieć, że robią to nie tylko na zimę ale przez cały czas. Z pewnością zastanawiasz się dlaczego. Chomiki robią to na zasadzie naturalnego instynktu. Zdają sobie sprawę, że jedzenia jest mało i dlatego trzymają go w swoich torebkach policzkowych oraz znoszą do swojego legowiska. W ten sposób mogą nosić jedzenie przy sobie bez ryzyka, że je upuszczą, jeśli zbliży się do nich drapieżnik. Torebki policzkowe chomika są doskonałym miejscem do przechowywania pokarmu, więc zawsze dostarczaj go więcej niż zwykle.

Chomiki mają dwie torebki policzkowe. Zdarza się, że wypychają oba policzki lub tylko jeden. Pufy są bardzo funkcjonalne, ponieważ przechowują jedzenie i inne przedmioty. Chomiki mogą przechowywać w nich jedzenie i będą z nich jeść, jeśli nie znajdą innego pokarmu. Po napełnieniu woreczków policzkowych chomiki często nie przestają jeść. Samice chomików również noszą swoje młode w torebkach policzkowych.

Czy chomiki robią zapasy na zimną porę roku? Oczywiście nie wszystkie chomiki. Ale czystej krwi chomiki zimowe białe jedzą więcej ziaren niż inne rasy chomików. W naturze chomiki te mogą żyć na polach pszenicy. Upewnij się, że kupujesz dla swoich chomików całe ziarno i nie kupuj ziarna rafinowanego lub płatkowanego. Niezależnie od tego, jaką rasę chomika posiadasz, sekretem zdrowej zimy jest karmienie ich dietą bogatą w ziarna.

Oprócz dobrego odżywiania chomiki lubią też otulać się warstwami. Utrzymuj komfortową temperaturę i unikaj przeciągów. Zadbaj także o dużą warstwę trocin lub innej ściółki. Ponieważ chomiki są przystosowane do ciepłych i suchych środowisk, spadek temperatury może spowodować u nich utratę energii a nawet zagrożenie życia. Upewnij się, że temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, bo inaczej mogą stać się ospałe i senne. Jeśli nie zapewnisz chomikowi odpowiedniej temperatury może dojść u niego do hipotermii.

Czytaj też:   Czy chomiki śmierdzą?

Badanie zostało opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences w lipcu i identyfikuje mechanizmy odpowiedzialne za sezonową równowagę energetyczną podwzgórza chomika syberyjskiego. Kenneth G. Onishi z University of Chicago, Elisabetta Tolla z University of Glasgow, Fran J. P. Ebling z University of Nottingham i J. E. Lewis z University of Cambridge przyczynili się do powstania tego badania.

Jako zwierzę wszystkożerne chomiki są naturalnymi owadożercami, a ich dieta składa się w 50 procentach z żywych owadów. Jednak twój chomik może odmówić jedzenia żywych owadów lub mięsa, jeśli zaoferujesz mu dietę opartą na żywych owadach. Na szczęście istnieje wiele żywych ofiar, które są całkowicie akceptowalne dla chomików. Jeśli nie możesz sobie na nie pozwolić, zawsze możesz zaopatrzyć się w larwy larw mącznika lub woskownicy w formie suszonego pokarmu.

Oprócz gromadzenia zapasów jedzenia, chomiki są bardziej aktywne, niż mogłoby się wydawać, a ciasna klatka ogranicza ich aktywność fizyczną. Łatwo się też rozmnażają – samice chomika mogą urodzić nawet dwadzieścioro dzieci naraz!  Dlatego też chomiki powinny mieszkać w pojedynkę oraz mieć dużą, płaską klatkę lub akwarium. Im więcej miejsca mają do poruszania się, tym będą szczęśliwsze. Jeśli chcesz, żeby twój chomik był szczęśliwy i zdrowy, najlepiej kup większą klatkę.Podobne Tematy: