Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$plugin_name is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 24

Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$version is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 25
Czy chomiki mogą jeść groszek? - Zwierzaki-domowe.pl
Czy chomiki mogą jeść groszek

Czy chomiki mogą jeść groszek?

Jeśli zastanawiasz się, czy twój chomik może jeść groch, to dobrze trafiłeś! Groch jest bardzo wartościowy dla diety twojego chomika, ponieważ jest bogaty w błonnik, witaminy i minerały. Dodatkowo może być świetnym dodatkiem do suchej diety twojego chomika! Jedyne dwie odmiany groszku, które twój chomik może tolerować, to odmiana syryjska i Roborovski.

Groszek siewny

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy chomiki mogą jeść groszek, zastanów się jeszcze raz! Te pyszne owoce są bezpieczne dla Twojego zwierzaka, o ile są podawane na surowo. To, czy zdecydujesz się podawać je w puszce czy na surowo, zależy od Ciebie. Jednak od czasu do czasu groszek może być mile widzianym dodatkiem do diety Twojego zwierzaka. Pamiętaj tylko, by kontrolować ich spożycie, by nie spowodować problemów trawiennych.

Zielona fasolka

Dobra wiadomość jest taka, że chomiki mogą jeść zieloną fasolkę! To także jedno z ich ulubionych warzyw. Ale tak samo jak w przypadku ludzkiego jedzenia, podając zieloną fasolkę chomikom, należy podjąć kilka środków ostrożności. Choć chomiki generalnie uwielbiają zieloną fasolkę, mogą doświadczyć kilku nieprzyjemnych skutków ubocznych, jeśli będziesz je przekarmiał. Częstą negatywną reakcją jest rozstrój żołądka, wzdęcia lub problemy gastryczne. Tak jak w przypadku każdego innego pokarmu, karmienie chomików zieloną fasolką powinno odbywać się ostrożnie, z uwzględnieniem typu rasy.

Groszek śnieżny

Chomiki mogą jeść groszek śnieżny, ale musisz być ostrożny, bo to warzywo może wywołać chorobę u twojego zwierzaka. Na początku podaj zwierzęciu niewielką ilość i obserwuj jego reakcję. Jeśli mu zasmakuje, możesz stopniowo zwiększać ilość i podawać mu go regularnie. Chomiki mogą jeść do 6 sztuk tygodniowo. Jeśli masz chomika karłowatego, lepiej nie podawaj mu groszku śnieżnego, bo nie będzie w stanie go zjeść.

Jabłka z groszkiem

Być może zastanawiasz się, czy chomiki mogą jeść jabłka. Odpowiedź brzmi “tak”, ale nie należy podawać im jabłek dwa lub trzy dni z rzędu. Może to doprowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych, dlatego podawaj chomikowi kawałki jabłek mniej więcej raz w tygodniu. Powinieneś karmić swojego chomika jabłkami tylko wtedy, gdy są one organiczne, ponieważ jabłka uprawiane konwencjonalnymi metodami mogą zawierać substancje chemiczne, które mogą mieć wpływ na małe zwierzęta.

Czytaj też:   Czy chomiki mogą jeść seler?

Pomarańcze z groszkiem

Kuszące może być karmienie chomików pomarańczami jako przysmakiem. Jednak pomarańcze nie są najlepszym pożywieniem dla chomików, ponieważ zawierają dużo cukru i kwasu. Może to prowadzić do problemów trawiennych i rozstroju żołądka. Pomarańcze zawierają też dużo naturalnych cukrów, które mogą przyczynić się do rozwoju cukrzycy i innych problemów zdrowotnych. Dieta chomików powinna być urozmaicona, żeby zapewnić im odpowiednią równowagę składników odżywczych.

Alkohol z groszkiem

Chomiki są wielkimi pijakami. W rzeczywistości wolą pić 15% etanolu niż wodę, a naukowcy odkryli, że są tolerancyjne na zabójcze dla człowieka ilości alkoholu. Te dwie substancje mogą być używane jako pokarm, ale tylko pierwsza z nich ma wartość odżywczą, a druga jest uważana za toksyczną. Chomiki nie są jedynymi stworzeniami, które piją alkohol. Chomiki syryjskie również są znane z picia dużych ilości etanolu.

Orzechy z groszkiem

Chociaż chomiki mogą jeść orzechy, powinieneś ograniczyć ich ilość. Dawaj chomikowi tylko dwa lub trzy orzechy dziennie. Dzięki temu twój chomik otrzyma z orzechów maksimum wartości odżywczych, a jednocześnie nie będzie się przejadał. Zbyt duża ilość dobrej rzeczy może doprowadzić do biegunki lub przyrostu wagi. Nie należy też podawać chomikom orzechów w dużych ilościach, bo mogą być niebezpieczne. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj poniższy artykuł.

Podobne Tematy: