Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$plugin_name is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 24

Deprecated: Creation of dynamic property Redirect_404_Error_Page_To_Homepage_Or_Custom_Page\Admin\Admin_Table_404_Log::$version is deprecated in /home/wronov/domains/zwierzaki-domowe.pl/public_html/wp-content/plugins/redirect-404-error-page-to-homepage-or-custom-page/admin/class-admin-tables.php on line 25
Czy chomiki mogą jeść kiwi? - Zwierzaki-domowe.pl
Czy chomiki mogą jeść kiwi

Czy chomiki mogą jeść kiwi?

Czy chomiki mogą jeść kiwi? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Owoc jest stosunkowo niskokaloryczny. Skórka jest sucha i niesmaczna, a pestki mogą powodować zatory w gardle chomików. Nie oznacza to jednak, że chomik nie może posmakować tego przysmaku. Zanim podasz chomikowi kiwi, upewnij się, że dokładnie je umyłeś. Pokrój je na dwie części i usuń nasiona oraz błonki. Najlepiej byłoby, gdybyś pokroił owoc na kawałki o długości mniejszej niż pół cala. 

Kiwi jest owocem o cennych właściwościach

Kiwi to owoc, którym może cieszyć się twój chomik. Zawiera dużą ilość minerałów, które są ważne dla zdrowia i systemu obronnego Twojego chomika. Chomiki mogą jeść kiwi raz lub dwa razy w tygodniu. Jednorazowo podajemy chomikowi mały kawałek tego owocu o wielkości opuszka palca.

Karmienie chomika kiwi jest bezpieczne, o ile nie łączysz go z innymi owocami danego dnia. Obierz owoc, usuń pestki i pokrój go na małe kawałki. Możesz też podać chomikowi mały kawałek kiwi, kiedy przygotowujesz smoothie. Kiwi powinno być jedynie smacznym dodatkiem i nie może zastąpić podstawowej karmy, w której powinny znaleźć się różne rodzaje ziarna.

Kiwi jest pokarmem niskokalorycznym

Wybór pomiędzy blokami laboratoryjnymi a mieszankami nasion jest czasem trudny. Większość z nich nie zawiera wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje chomik. Zamiast tego wielu właścicieli chomików miesza swoje własne pokarmy. Tworzenie własnej mieszanki sprawi, że będziesz mógł przeanalizować składniki odżywcze zawarte w pokarmie i bez obaw podawać go swojemu chomikowi. Możesz skorzystać również z gotowych, nieprzetworzonych mieszanek ziarna.

Jeśli zaś chodzi o kiwi musisz wiedzieć, że ma ono wiele korzyści dla zdrowia, ale jego wysoka zawartość cukru nie jest dobra dla chomików. Kiwi zawiera też wiele pestek, które stanowią dla chomików zagrożenie zadławienia. Aby uniknąć tego niebezpieczeństwa, upewnij się, że kiwi, które dajesz chomikowi, jest obrane i w pełni dojrzałe. Jeśli nie jest dojrzałe, kiwi będzie kwaśne co może rozregulować układ trawienny chomika. 

Skórka kiwi jest sucha i niesmaczna

Czytaj też:   Czy chomiki mogą jeść winogrona?

Kiwi to doskonałe źródło witamin, minerałów i antyoksydantów. Zawiera duże ilości witaminy C, która jest ważna dla zdrowego układu odpornościowego. W porównaniu z innymi owocami kiwi ma tylko niewielką ilość kalorii, ale także dostarcza chomikom cennych składników odżywczych. Jeden kiwi zawiera około 2 gramów cukru, osiem gramów białka, 22 miligramy wapnia i dwa miligramy witaminy E. Do tego ma niską zawartość tłuszczu, co sprawia, że jest świetnym dodatkiem do codziennej diety chomików.

Chociaż skórka kiwi jest bez smaku i sucha, chomiki mogą cieszyć się małym kawałkiem owocu. Podczas gdy skórka jest bez smaku, miąższ kiwi jest nie tylko zdrowe ale również smakowite. Ponieważ kiwi zawiera duże ilości wody chomiki mogą je łatwo strawić. Nasiona kiwi – dlaczego warto na nie uważać?

Chomiki są bardzo wrażliwe na to co jedzą i musimy mieć to na względzie opiekując się nimi. Dotyczy to również owoców a w tym także kiwi. Jest ono dobrą przekąską dla chomików, ale pamiętaj, żeby pokroić owoc na mniejsze kawałki. Upewnij się też, że kiwi jest w pełni dojrzałe i obierz je, zanim podasz je chomikowi. Warto usunąć jak najwięcej pestek tego owocu, ponieważ zwierzę może je zachomikować w swoich workach policzkowych, gdzie mogą się skleić, pleśnieć oraz podrażniać błony śluzowe. Nie wpadaj jednak w panikę. Nieduże kawałki kiwi podawane sporadycznie są całkowicie bezpieczne dla twojego zwierzaka i mogą stać się dla niego ulubionym przysmakiem. Podobne Tematy: